ul. Barbary 25a, 40-053 Katowice

Obchody II Powstania Śląskiego

Zadanie miało na celu organizację obchodów 100-lecia II Powstania Śląskiego wraz z uroczystym przemarszem z dzielnicy Szopienice, spod pomnika Powstańca Śląskiego, do centrum Katowic, pod pomnik Powstańców Śląskich przy katowickim rondzie.

W ramach obchodów zorganizowana została rekonstrukcja wydarzeń, przemarsz i uroczystości w dzielnicy Szopienice oraz w centrum Katowic. Od Szopienic, przez osiedle Bagno, Zawodzie, Śródmieście oraz Rynek przeszedł historyczny przemarsz oddziałów powstańczych wraz z repliką wozu pancernego Korfanty oraz zaprzęgiem konnym, a całość poprowadziła orkiestra górnicza. Podczas przemarszu przybliżyliśmy mieszkańcom sylwetki bohaterów sprzed stu lat. Głównym wykonawcą obchodów jest Harcerska Grupa Historyczna im. Kpt. Roberta Oszka.

fot. Daniel Kleser
Skip to content