ul. Barbary 25a, 40-053 Katowice

Krynica Morska

Ośrodek „Krynica Morska” jest bazą położoną między Morzem Bałtyckim (ok. 400m) a Zalewem Wiślanym i może pomieścić 140 uczestników.

Do dyspozycji uczestników obozów jest także kąpielisko na plaży. Nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy WOPR.
Na bazie obecna jest pielęgniarka lub lekarz.

W celu bliższego zapoznania się z warunkami panującymi na bazie polecamy film I SH im. Obrońców Katowic z Hufca ZHP Katowice 🙂 Baza do której się wraca – Krynica Morska – Hufiec ZHP Katowice

Harcerska Akcja Letnia

Serdecznie zapraszamy do organizowania obozów na naszym ośrodku, aby dopasować warunki do specyfiki obozu warunki oraz cena pobytu jest ustalana indywidualnie z każdym obozem.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego 🙂

Pozostałe informacje

Na bazie wyznaczone są 2 kręgi ogniskowe, z czego jeden na tak zwanej „patelni” może pomieścić nawet 80 osób.

Posiłki przygotowywane są w murowanej kuchni a spożywane z przyłączonej do niej stołówce

Z ośrodka do centrum Krynicy Morskiej jest około 5km pieszo. Trasę można przejść ścieżką wiodącą przez sosnowy las lub plażą.

Po więcej informacji o bazie i naszych działaniach, zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Warunki sanitarne

Baza wyposażona jest w stałe węzły higieniczno-sanitarne:

  • Kontener sanitarny wyposażony w 4 prysznice – stały dostęp do ciepłej wody
  • Koryta z kranami z wodą zimną
  • ToiToie

W pobliżu Ośrodka znajduje się wiele ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Poniżej przestawiamy listę propozycji na wycieczkę:

  • ścianka wspinaczkowa na bazie,
  • szkoła surfingu w Krynicy,
  • spływ kajakowy,
  • Zabytkowe miasta: Gdańsk, Malbork (np. widowisko Światło-Dźwięk), Elbląg, Frombork (np. Rajs po zalewie)
  • Wielbłądzi Garb – najwyższe wzniesienie na mierzei wiślanej (48,5 m.n.p.m);
  • Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej, utworzony w 1962 roku w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka;
  • Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich;
  • Państwowe Muzeum Stutthof – obozu koncentracyjnego, powstałego 2 września 1939 r.
  • „Skarpa” – ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przepiękny punkt widokowy na zalew oraz Wysoczyznę Elbląską.

Ulotka do pobrania

Zajęcia ceramiczne z wypałem plenerowym

Zapraszamy do skorzystania z oferty zaproponowanej nam przez druhnę Beatę:

Miseczki, okaryny, wiatraki, zwierzaki, gwizdki, grzechotki… Z gliny wyczarować można wszystko i odtworzyć w niej wizje własnej wyobraźni. Podczas zajęć każdy uczestnik stworzy z bryły gliny własny,niepowtarzalny przedmiot, który po wypaleniu będzie miłą pamiątką.

Stopień trudności zajęć będzie dostosowany do grupy wiekowej.

Po ulepieniu przedmioty będą suszone na powietrzu a następnie wypalone w piecu plenerowym.

Wypał, który potrwa około 5h można połączyć z wieczornym ogniskiem. Taka metoda wypału gliny jest jedną z pierwszych, stosowanych na długo przed budową pieców komorowych ceglanych. Wypalone przedmioty będą gotowe do wyjęcia następnego dnia rano.

„Na zajęcia dojeżdżam, przywożę niezbędne materiały (glinę, narzędzia, trociny do wypału) – jedyne czego potrzebujemy to miejsce do lepienia – nadaje się do tego np. obozowa stołówka i drewno opału plenerowego pieca.
Koszt zajęć zależny jest od uczestników ale zazwyczaj nie przekracza 15 zł za dziecko. Za zajęcia wystawiam fakturę. Zajęcia można przeprowadzić tematycznie – z gliny da się ulepić niemalże wszystko. Ja osobiście uwielbiam łączyć pracę w terenie z żuławskimi klimatami – można więc temat potraktować regionalnie, lub na dowolny inny sposób.”

Kontakt: [email protected] lub 510-916-775

Istnieje możliwość skorzystania z oferty zaprzyjaźnionej firmy – serdecznie polecamy

Po więcej informacji o bazie i naszych działaniach, zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

„Rajska plaża a nieopodal las, a w nim „beczka”. Cudowne miejsce na obozy letnie i nie zapomnianą przygodę w zróżnicowanym terenie”.

„Genialny komendant zgrupowania ->Druh Plewnia. Doskonała lokalizacja i dziki 🙂 Oprócz tego bardzo dobra stołówka i kwaterka.”

„Lokalizacja dalej od cywilizacji, niż pozostałe bazy (ogromna zaleta), nigdy nie brakuje jedzenia i zawsze można zjeść coś – także w nocy. Blisko morza i fantastyczna atmosfera.”

„Fajną rzeczą jest bliskość morza, a także położenie w środku lasu, nie za blisko miasta. Duży plus także pod względem bezpieczeństwa – dzięki temu plaża nie jest zbyt zaludniona.”

„Blisko morza, atrakcje takie jak ścianka wspinaczkowa, dobre jedzenie, cudowna kadra.”

„Najdalsza baza od Katowic, zapewnia totalny odpoczynek i wyluzowanie nad Polskim morzem 😉 Baza bardzo dobrze przygotowana, namioty stawiane od „linijki” – równo, podłogi w nich proste, wszystko ładnie ułożone.”

„Bardzo smaczne jedzenie nie powtarza się co drugi dzień 🙂 Zawsze coś nowego. Jeśli się coś zepsuje zawsze szybko naprawione ;)”

„Krynica jest cudowna i ma swój niepowtarzalny klimat – przede wszystkim przyjazna komenda bazy, wspaniała kuchnia. Świetne są także lasy wokół – idealne miejsce na szalone gry terenowe. Jest też dobrym miejscem wypadowym na wędrówki – Malbork, Gdańsk, Elbląg – to miejsca warte zobaczenia, w których niekoniecznie każdy był.”

„Baza w środku lasu, z dala od miasteczka – duży plus. Blisko na plażę, duża baza zapewnia możliwość integracji z innymi obozami.”

„Piękne, lesiste tereny, pusta plaża oddalona od miejsc odwiedzanych przez turystów, można pójść na spacer do Krynicy Morskiej, gdzie dzieci lubią kupować pamiątki, ale po za tym oddalamy się od cywilizacji. Dużym plusem jest możliwość zorganizowania wycieczki do, nie tak odległego, Malborka, albo Trójmiasta.”

„Moim zdaniem – najlepsza baza Hufca Katowice. Piękny, malowniczy krajobraz, cisza i spokój, fantastyczna komenda bazy, przestrzeń, mnóstwo atrakcji w pobliżu. Jeżeli harcerze trafią jeszcze na dobrą pogodę – wymarzony obóz!”

Chcesz przekazać nam swoją opinię na temat bazy? Napisz do nas: [email protected]

Adres Ośrodka

Krynica Morska
 ul. Słoneczna 1
82-120

Po więcej informacji o bazie i naszych działaniach, zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Kontakt

HAL (rezerwacja terminów i umowy)[email protected]
Komendant Ośrodkahm. Jerzy Plewnia

Poniżej załączamy pliki, które mogą być przydatne, podczas organizacji Harcerskiej Akcji Letniej, na naszej bazie:

Skip to content