Festyn pod Wieżą Spadochronową

Festyn pod Wieżą Spadochronową to wydarzenie towarzyszące organizowanej Inscenizacji Historycznej „Wieża’39”. Organizowany jest u stóp Wieży Spadochronowej (jedynej w Polsce!) w Parku Kościuszki, która jest ściśle powiązana z wojenną historią miasta oraz bohaterem Hufca Katowice, tj. Bohaterami Wieży Spadochronowej. Sam Park Kościuszki obfituje w wiele innych ciekawych kulturowo miejsc np. drewniany Kościółek im. Michała Archanioła czy cmentarz żołnierzy radzieckich. Festyn to wspaniała okazja do przeżycia żywej lekcji historii, jak również zapoznania się z harcerską kulturą. Do zobaczenia pod Wieżą w pierwszych tygodniach września!

Nasz harcerski festyn może być realizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Katowice.

Katowice
fot. Agata Keyha