Dołącz do nas!

Na pewno wśród swoich znajomych macie osoby, które mają bogate wspomnienia związane z latami spędzonymi w harcerstwie. A może sami macie swoje? Wiemy, że poszukujecie dla swoich pociech tego co najlepsze. Może warto dać im szanse na swoje harcerskie przygody?

Jak dołączyć do ZHP?

Do Związku Harcerstwa Polskiego może należeć każdy kto wyraża chęć przynależności do naszej organizacji.
Po wyrażeniu takiej chęci należy znaleźć drużynę w odpowiedniej grupie wiekowej.
Drużynowy takiej drużyny przekaże wszystkie niezbędne informacje na temat zgód na przynależność, składek oraz umundurowania.

W ZHP posiadamy poniższe grupy wiekowe i metodyczne:

6-10 lat – Zuchy, które pracują w Gromadach Zuchowych
10-13 lat – Harcerze, którzy pracują w Drużynach Harcerskich
13-16 lat – Harcerze Starsi, którzy pracują w Drużynach Starszoharcerskich
15-21 lat – Wędrownicy, którzy pracują w Drużynach Wędrowniczych
Nieprzetarty Szlak – są to drużyny dla osób z niepełnosprawnościami, więcej informacji na stronie https://zhp.pl/nieprzetarty-szlak
fot. Agnieszka Madetko-Kurczab / ZHP

Jednostki można poszukać za pomocą stworzonej przez nas mapy, która jest dostępna poniżej. Dzięki niej można znaleźć coś w swojej okolicy, najlepiej kontaktować się bezpośrednio z drużynowymi.
Aby wybrać interesującą Cię grupę wiekową należy kliknąć na przycisk w lewym górnym rogu mapy i odznaczyć te grupy, które nas nie interesują.

Możesz też napisać na biuro@katowice.zhp.pl przesyłając nam informację w jakim wieku jesteś i w której dzielnicy Katowic chciałbyś znaleźć drużynę, a my przekażemy Ci kontakt do drużynowego najbliższej drużyny odpowiedniej dla twojego wieku.

Czekamy na Ciebie na harcerskim szlaku!

Kliknij na poniższej mapie przycisk w lewym górnym rogu i odznacz te grupy wiekowe, które Cię nie interesują.