Harcmistrz Eugeniusz Mientus - odszedł na wieczną wartę

Druhny i Druhowie!

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, która przepełniła nas smutkiem, na wieczną wartę odszedł hm. Eugeniusz Mientus.
Komendant Ośrodka Harcerskiego w Jaworzu-Nałężu, wieloletni Komendant Hufca Szopienice, Przewodniczący Sądu Harcerskiego Chorągwi.
Druh Gienek swoją harcerską służbą zapisał wiele pięknych kart historii naszego hufca, a jego postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów, harcerzy i instruktorów. Wspierał ich rozwój tworząc warunki do działania, to dzięki niemu kolejne pokolenia harcerskie mogą obozować i szkolić się w otoczeniu pięknego Beskidu Śląskiego na bazie obozowej Hufca ZHP Katowice w Jaworzu-Nałężu.

Harcmistrza Eugeniusza Mientusa zapamiętamy jako druha z otwartym sercem, zawsze służącego pomocą, na którego zawsze mogliśmy liczyć, który swoją osobistą postawą dawał przykład, że w życiu należy postępować zgodnie z ideałami harcerskimi.

Druhu dziękujemy Ci, że możemy nazywać Cię po prostu NASZYM DRUHEM!

Druhny i Druhowie!

1. Zarządzam żałobę w Hufcu ZHP Katowice, obowiązującą począwszy od dzisiaj do dnia pogrzebu.
2. Sztandary harcerskie i proporce drużyn polecam przepasać kirem, a na Krzyże Harcerskie polecam nałożyć czarne opaski

Informujemy, że uroczystość pogrzebowa odbędzie się 15 grudnia o godzinie 10:00 w Kościele św. Antoniego z Padwy w Dąbrówce Małej (Al. Niepodległości 4, 40-311 Katowice)

27.09.2017
Składki - tytuł przelewu, weryfikacja
we wszystkich sprawach w tym temacie najlepiej kontaktować się za pośrednictwem poczty e-mail:
karolina.chrobok@zhp.net.pl
- jeśli pytań i trudności będzie sporo postaram się zorganizować spotkanie w tym temacie.
Proszę także o uzbrojenie się w cierpliwość w oczekiwaniu na moje odpowiedzi.

WAŻNE:
Każde środowisko, a konkretnie wyznaczona w środowisku osoba zajmująca się składkami, posiadająca adres w domenie zhp.net.pl, powinna obecnie mieć dostęp do katalogu przeznaczonego do weryfikacji wpłat składek. Jeśli jakieś środowisko jeszcze go nie posiada - proszę o kontakt.

W związku z tym, że spora część obowiązku przypisania składek do konkretnych osób spada na środowiska, proszę informować rodziców o właściwym tytułowaniu przelewów.

Lista przelewów niezidentyfikowanych dostępna jest podczas dyżurów u Komendantki Hufca.

Tytuły przelewów, dotyczące składek członkowskich, powinny wyglądać następująco (niezależnie od informacji we wcześniejszych instrukcjach i wiadomościach):
SKŁADKA CZŁONKOWSKA <środowisko,drużyna> <kwartał> <rok> <dane osoby za którą wpłacana jest składka>

przykłady:
SKLADKA CZLONKOWSKA 86 SZCZEP 1-4 KWARTAŁ 2018 Stefan Kot
SKŁADKA CZŁONKOWSKA 5 SZCZEP, 8765 DRUZYNA 3-4 KWARTAŁ 2017 Stefan Kot
SKŁADKA CZŁONKOWSKA 765 DRUZYNA 3-4 KWARTAŁ 2017 Stefan Kot

DODATKOWO:
Z początkiem roku zaczniecie druhowie i druhny wpłacać składki instruktorskie wtedy proszę zacząć tytuł przelewy od słów SKŁADKA INSTRUKTORKSKA
Zgłoszenia na 52. Zlot InterCamp 2019
Czuwaj!
Z przyjemnością informujemy, że ruszyły zgłoszenia na 52. Zlot InterCamp 2019, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w miejscowości De Steeg, Holandia.

Zlot ten skierowany jest do harcerzy w wieku 11-17 lat, a także do skautów powyżej 18 roku życia chcących pełnić służbę w ramach IST.

Polski kontyngent w tym roku będzie liczył aż 800 uczestników i 45 osób IST.
Zasady rekrutacji oraz informacje dotyczące zlotu można znaleźć na stronie polskiego kontyngentu: www.intercamp.zhp.pl, a także na naszym fanpage’u  InterCamp – ZHP.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji w waszym środowisku.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
Komenda Polskiego Kontyngentu
InterCamp 2019
Nowe godziny pracy KSIĘGOWOŚCI
Informujemy, że od 21.11 KSIĘGOWOŚĆ HUFCA czynna będzie w zmienionych godzinach.

Nowe godziny pracy Księgowości:

WTOREK - 15:00 - 18:00
ŚRODA - 15:00-18:00

W pozostaych dniach druh Skarbnik będzie niedostępny.
16.01.2018
System Gratyfikacji Kadry Hufca ZHP Katowice
przekazujemy Wam dokument "System gratyfikacji Hufca ZHP Katowice", wraz z wzorami wniosków o odznaczenia.

Przypominamy, iż zgodnie z ostatnią aktualizacją dokumentu część odznaczeń wręczanych jest na Gali Hufca z okazji DMB. Wnioski w sprawie przyznania tych odznaczyć należy wypełnić i złożyć do 5 lutego 2019 r.

Wnioski przyjmowane są drogą elektroniczną na adres:
maja.salik@zhp.net.pl
w temacie: ODZNACZENIA 2019

Jeśli nie ma możliwości przesłania wniosków mailowo można je złożyć wyłącznie w Biurze Komendy Hufca - zostawić na biurku w Biurze pod nieobecność Szefowej Biura.

Wnioski przekazywane na inny adres e-mail lub pozostawione w innym, niż wskazane miejscu mogą nie zostać rozpatrzone.

Na Gali nie będą wręczna Honorowe Odznaki Hufca, które dalej, zgodnie z tradycją, wręczane będą w czasie Apelu z okazji Święta Hufca, we wrześniu.

Pytania lub wątpliwości również prosimy kierować na adres maja.salik@zhp.net.pl

Pozdrawiamy,
CZUWAJ!
09.11.2017
Zakupowe warsztaty - Cashback World
Czas okołoświąteczny to czas wielu zakupów, a nowy rok to czas promocji i wyprzedaży - tu też można dobrze na programie skorzystać.

Postanowiłam spróbować jeszcze raz zorganizować warsztaty, dotyczące zakupów z korzyścią dla Was w postaci zwrotu części poniesionych wydatków i dla Hufca z racji przynależności do tego programu.

Co w planie:

• jak kupić coś w Empiku korzystając z programu,
  • jak kupować w Carrefourze, skąd wiedzieć, że zakup się "zaliczył",
  • jak korzystać z aplikacji,
  • jak zaprosić innych do programu,
  • jak kupić bony.

UWAGA!
Warsztat, odbędzie się tylko w przypadku, gdy ilość chętnych osób zgłoszonych przekroczy 5 osób.
Osoby obecne nie muszą być uczestnikami programu (nie muszą posiadać karty), nie muszą być także członkami Hufca Katowice.

Dajcie mi znać najlepiej mailem/ SMSem czy jesteście chętni.

Pozdrawiam,
hm. Karolina Chrobok