14.08.2018
Święto Hufca ZHP Katowice
Druhny i Druhowie!

Zapraszamy serdecznie instruktorów oraz wszystkie środowiska naszego hufca 4 września do uczestnictwa w Obchodach Święta Hufca.
17:00 - Uroczysta Msza Święta w Kościółku Św. Michała Archanioła w Parku Kościuszki
18:00 - Apel Hufca ZHP Katowice u Stóp Wieży Spadochronowej

Do zobaczenia!
Czuwaj!
27.06.2018
Księgowość Hufca w czasie wakacji
Druhny i Druhowie!

Informujemy, że od dnia 28.06 do 26.08 druh Andrzej będzie przebywał na akcji letniej w Ośrodku Harcerskim w Zarzeczu.
W sprawie PILNYCH faktur dla rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz/kolonię prosimy o kontakt na adres: malgorzata.dudek@katowice.zhp.pl (w treści maila wpisując imię i nazwisko dziecka oraz imię i nazwisko WPŁACAJĄCEGO).
Reszta faktur będzie do odbioru po 27 sierpnia.

Życzymy udanych wakacji! :)

15.08.2018
Konkurs fotograficzny "Obiektywnie Śląskie"
Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu fotograficznego OBIEKTYWNIE ŚLĄSKIE! Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże, fotokasty i filmy o Śląsku. W tym roku hasłem przewodnim jest ŚLĄSK: CODZIENNY/NIECODZIENNY. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, czy statyw firmy Manfrotto. Prace można nadsyłać do dnia 15.09.2018 roku do północy. Więcej szczegółów oraz Regulamin konkursu umieszczony został na stronie www.obiektywnieslaskie.pl. Zachęcamy także do śledzenia aktualności na stronie konkursu w portalu Facebook: www.facebook.com/ Obiektywnieslaskie/.
15.04.2018
Współzawodnictwo Hufca ZHP Katowice
w załączonym pliku znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące nowego systemu hufcowego współzawodnictwa.

Startujemy od zaraz, a właściwie to już wszystko trwa, bo od ferii.

Katalog nagród zostanie udostępniony później -> cały czas spływają do nas wasze propozycje nagród.

Około połowy czerwca zostaniecie poproszeni o uzupełnienie meldunku z semestralnej pracy jednostki.

Jednak dla ciekawskich linki do ankiet udostępniamy już dziś:
W razie jakichkolwiek wątpliwości nie krępuj się, bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania.
18.02.2018
Zbiorcza polisa NNW
Komenda Hufca ZHP Katowice zawarła porozumienie z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PZU, które gwarantuje ubezpieczenie wszystkich członków Hufca ZHP Katowice.

Polisa obowiązuje w terminie od 20.01. 2018 r. do 19.01.2019 r.

W załączniku znajdziecie skan polisy, ogólne warunki ubezpieczenia oraz dodatkowy zakres ubezpieczenia dla ZHP.
Zgodnie z tymi warunkami nie trzeba już ubezpieczać oddzielnie biwaków, których uczestnikami są, harcerze wpisani do ewidencji ZHP (dotyczy to biwaków odbywających się na terytorium Polski, których charaker nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia, np. sportowego).

W razie pytań - prosimy o kontakt z Komendantką Hufca.
27.09.2017
Weryfikacja składek
dokonałam pewnych technicznych zmian.

Pliki z danymi dotyczącymi składek przenosłam do chmury (takiej wirtualnej rzeczwistości ;)).
Aktualizacja nadal następuje conajmniej raz w tygodniu (najczęściej w nocy z niedzieli na poniedziałek).

Wszystkie osoby zainteresowane dostępem do tych danych proszę o taką informcję (konieczne jest posiadanie adresu w domenie zhp.net.pl) - nadam dostęp.

W sprach wszelkich w tym temacie najlepiej kontaktować się za pośrednictwem poczty e-mail: karolina.chrobok@zhp.net.pl.

WAŻNE:
bardzo proszę, by tytuły przelewów, dotyczące składek członkowskich zaczynać od słów "składka członkowska" - bardzo ułatwia to pracę i weryfikację oraz aby zawierały pełne imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy oraz jednoznaczną nazwę jednostki.
08.08.2017
Harmonogram pracy Hufca Katowice 2017/ 2018
w załączniku znajdziecie harmonogram pracy Hufca Katowice na rok harcerski 2017/ 2018.

Podczas planowania pracy swoich jednostek zajrzyjcie do środka - szkoda, żeby przeszło obok nosa coś ciekawego co było przygotowane z myślą o Was i Waszych jednostkach.

Harmonogram zawiera:
  • najważniejsze wydarzenia dla Hufca Katowice,
  • hufcowe przedsięwzięcia programowe,
  • harmonogram kształcenia,
  • terminy odpraw drużynowych,
  • harmonogram pracy namiestnictw (zuchowego, harcerskiego, starszoharcerskiego oraz wędrowniczego).

Owocnej pracy w nowym roku harcerskim!
05.04.2016
HAL 2018 - przejazdy PKP
uruchomiliśmy już formularz służący, jak co roku, do zbierania informacji o Waszych przejazdach PKP podczas obozów. Dane te są zbiorczo wprowadzane do systemu PKP przez Biuro Komendy Hufca.

Po wygenerowaniu dla Was wniosku na przejazd przez system PKP, otrzymacie go mailowo na adres podany w formularzu - do wydrukowania i okazania w kasie biletowej.

Przy wprowadzaniu danych do formularza prosimy pamiętać, że należy wypełnić OSOBNO wniosek dla przejazdu "tam" i osobny dla przejazdu "z powrotem" - każdy wyjazd na i powrót z obozu MUSI być zgłoszony w OSOBNYM FORMULARZU.

Formularz można znaleźć tutaj: https://przejazdypkp.zgloszenia24.pl

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres: annamaria.salik@gmail.com
w tytule maila prosimy o wpisanie: "PKP - przejazdy".