2018-10-30
Rozwiń się... jak zorganizować obóz zagraniczny?
Jak zorganizować obóz zagraniczny? – na podstawie Wyprawy do Krainy Lodu i Ognia

Obóz wędrowny przygotowywany wraz z wędrownikami uczy odpowiedzialności, zaufania, współpracy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Daje możliwość poznawania świata, zmieniania go na lepsze. Kształtuje charaktery. Pozawala spełniać marzenia. Stwarza możliwość zawieszenia sobie takiej poprzeczki, by była zarazem wysoko jak i w zasięgu drużyny. A na tym przecież nie kończy się wartość obozów.

W jaki sposób podejść do organizacji obozu zagranicznego w drużynie wędrowniczej? Jak wyglądały nasze przygotowania do wyjazdu na Islandię? Jak podejść do organizacji globalnej służby? Czy samorządność wędrownicza działa w sytuacjach kryzysowych? Czy prawdą jest, że każdy Islandczyk nosi ze sobą druty? Wiara w elfy jest mitem? Czy język islandzki jest bliski wyginięciu?

Zapraszamy was na niesamowitą opowieść połączoną z praktycznymi zajęciami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych!

Termin: 20.11.2018 r.
Godziny: 18:00 – 20:00
Uczestnicy: warsztaty kierujemy przede wszystkim do instruktorów i osób pełniący funkcję instruktorską oraz dopatroli wędrowniczych i wędrowników.
Prowadzący: phm. Krzysztof Kasperek HR,  Drużynowy 82 Drużyny Wędrowniczej „Na Przełaj”, inicjator projektu „Wyprawa do Krainy Lodu i Ognia” oraz „Harcerskiego Muzeum Etnograficznego”, z-ca Komendanta IV Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Katowic.
Matylda Naczyńska – przyboczna 11 ADH „Polana”. Członek 82 Drużyny Wędrowniczej „Na Przełaj”. Uczestnik  i organizator „Wyprawy do Krainy Lodu i Ognia”.

Cena: Pay What You Want*
Zgłoszenia: przyjmowane są za pośrednictwem formularza https://rozwin_sie_oboz_zagraniczny.zgloszenia24.pl do 14.11.2018 r.

Kontakt ws. warsztatów: phm. Krzysztof Kasperek -  krzysztof.kasperek@zhp.net.pl

* Sam decydujesz ile chcesz zapłacić za warsztaty.
Wystwiona będzie puszka, do której będzie można wrzucić środki.

Warsztaty współfinansowane są ze środków budżetu Miasta Katowice.

phm. Krzysztof Kasperek
2018-10-31 00:00