2018-07-03
Katowice Business Run poszukuje wolontariuszy
Chcesz wziąć udział w organizacji jednej z największych charytatywnych imprez biegowych w Polsce? Chcesz przekonać się, że współpraca biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych nie tylko jest możliwa, ale i owocuje?

Dołącz do grona wolontariuszy Poland Business Run!

2 września 2018 roku startujemy w aż ośmiu miastach! ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Fundacja Poland Business Run już po raz szósty organizuje charytatywny bieg biznesowy. Bieg, który promuje zdrowy styl życia, zachęca do dobrej zabawy a jednocześnie „stawia na nogi”. W jaki sposób? Dochód zebrany podczas całego wydarzenia przeznaczony jest na zakup protez dla beneficjentów biegu. Poszukujemy wolontariuszy, którzy razem z nami włączą się w przygotowanie i obsługę wydarzenia w Katowicach. Zależy nam na współpracy z osobami pełnoletnimi ale wiek nie jest głównym kryterium rekrutacji. Chętnie nawiążemy współpracę z grupami zorganizowanymi (np. grupy szkolne, grupy działające przy stowarzyszeniach, uczelniach, kluby zainteresowań itd.), ale ucieszy nas wsparcie każdej pary rąk. Nasze oczekiwania to przede wszystkim dyspozycyjność w dn. 2 września (przy stanowiskach takich jak obsługa biura zawodów czy obsługa depozytu (wolontariuszy zaangażujemy w tygodniu poprzedzającym bieg). Mile widziane doświadczenie wolontariackie.

Główne zadania dla wolontariuszy to:

Obsługa biura zawodów (działania w dniach poprzedzających bieg, wolontariuszy zaangażujemy już w ciągu tygodnia poprzedzającego bieg) – wolontariusze włączą się w przygotowanie i wydawanie pakietów startowych dla uczestników biegu.

Zabezpieczenie trasy biegu – wolontariusze tej strefy zadbają o przygotowanie trasy biegu (oznaczenie, otaśmowanie) a także o zabezpieczenie trasy podczas samego biegu (m.in. kierowanie ruchem).

Zabezpieczenie strefy zmian - wolontariusze zadbają o porządek i bezpieczeństwo uczestników biegu podczas przekazywania pałeczki sztafetowej, zajmowania miejsc w boksach startowych itd.

Obsługa strefy medalowej – wolontariusze będą odpowiadali za wręczanie medali pamiątkowych dla uczestników biegu, dodatkowo będą także obsługiwali punkty wydawania wody.

Obsługa depozytu/ szatni – wolontariuszy tej strefy poprosimy o przygotowanie i obsługę strefy, w której uczestnicy biegu pozostawią swoje rzeczy.

Obsługa fotograficzna – wolontariusz dokumentujący wydarzenie, obecność sponsorów oraz prace innych wolontariuszy. Wymagany własny sprzęt.

Ponadto poszukujemy wolontariuszy, których zaangażujemy do obsługi punktów informacyjnych, obsługi sceny, prowadzenia strefy zabaw dla dzieci i stanowisk darczyńców.

Dla wolontariuszy gwarantujemy:
- pisemne porozumienie wolontariackie,
- ubezpieczenie NNW,
- przygotowanie stanowiskowe,
- pamiątkową koszulkę,
- poczęstunek,
- przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje,
- możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych,
- możliwość poznania wielu ciekawych osób,
- zaświadczenie o współpracy,
- możliwość uczestnictwa „od kuchni” w największym charytatywnym biegu w Polsce.
pwd. Maja Salik
2018-07-03 11:34